Kaelkirjak TÜL

 

Nii nagu on kaelkirjak kõrgeim maismaaloom, on loož teatris parim istepaik. Emased kaelkirjakud kaaluvad 550 kuni 700 kg. Ehk suudab TÜL-gi oma liikmetega ühe emaslooma kaalu välja anda? Hoolimata suurest kasvust on TÜL-il sarnaselt inimesele seitse kaelalüli ehk mitu head sõpra ja tuttavat, kes meie tegemisi toetavad.

Kaelkirjaku kaela pikkus ulatub kuni kahe meetrini, umbes nii kõrgel toimetab ka meie juhatus. Pea on suhteliselt väike (triumviraat koosneb kolmest isikust), silmad suured (selleks, et teatrimaailmas toimuval pilk peal hoida), ning neid ehivad pikad ripsmed, mis kaitsevad akaatsia ehk loidumuse ogade eest. Erinevalt tavalisest kaelkirjakust, kelle värvuseks on eelkõige kollane pruunide laikudega, meeldib TÜL-ile end katta punaste ja mustade toonidega.

Kaelkirjak TÜL on levinud eelkõige Lõuna-Eestis, kõige sagedamini võib teda kohata puude ja põõsastega kaetud savannilaadsetes etenduspaikades, kus saab eriti ehedaid elamusi. TÜL sööb põhiliselt teatripileteid ja arvustusi, aga on võimeline kohanema ka teistsuguse taimtoiduga. Paljusid etendusi haarab TÜL pika kareda keelega. Enamasti on need väga mahlakad ja sisaldavad palju vett, mis lubab kaelkirjakul pikka aega joomata hakkama saada. Kaelkirjak tõmbab pika keelega etenduselamuse suhu, kus seda vajadusel segatakse süljega, et lihtsam neelata oleks.

Vett joob kaelkirjak harva, sest selleks peab loom pikali laskuma või eesjalad ettepoole kummardamiseks laiali ajama. TÜL püüab leida head võimalust vee joomiseks, et teater jõuaks kõikide meie sõpradeni. Otsime kõrt, mis ühendaks huvilisi ning kõrgel söövat ja tegutsevat TÜL-i.

Eluviisilt on TÜL seltsiv ja rahuarmastav loom, kes elab 7-70 pealistes karjades (täpselt TÜL-i tavakohtumiste ja Kevadkoolis seiklevate inimeste vahekord numbrites). Karjades on kindel sisehierarhia, karja juhtkohta jagavad omavahel kõige suuremad isasloomad (siinkohal on TÜL-i siseelus midagi valesti läinud..).

TÜL-i liikmed magavad vajadusel püstijalu ning vaevalt paarkümmend minutit ööpäevas. TÜL-i häälitsus on inimkõrvale mittekuuldaval sagedusel, kuid seda annab kindlasti parandada.

Kaelkirjak TÜL-i põhivaenlased on mitteaktiivne liikmeskond, nõrk huvi teatritegevuse vastu ning muud ohtlikud linna suurüritused ja korporatsioonid.

Liigiomaduste poolest on TÜL vastupidav, kangekaelne oma tegevuse jätkamises ja elurõõmus igal eluetapil.

Kaelkirjak TÜL asub nüüd suve nautima, kari saab taas kokku sügisel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s