Teatriretk Tallinnas

Ebatavaliselt sooja maikuu esimese nädala keskel sõitsid 12 teatriteaduse tudengit ning õppejõud Anneli Saro Tallinnasse kahepäevasele õppekäigule, mille raames kohtuti Eesti teatriagentuuris Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuhi Monika Lariniga. Lisaks Monikale andsid eluks kasulikke näpunäiteid teatriagentuuri juhatuse liige Andres Laasik, dramaturg Heidi Aadma, teatriinfo toimetaja Tiia Sippol ning teatriinfo koordinaator Liisi Aibel. Kohtumise teemaks oli humanitaaride töövõimalused ning tööandjate ootused – lõppeks on kõige olulisem ikka inimene ise ja tema igaühe eriilmeline kogemuste- ja teadmistepagas.

Pärast põgusat pausi liiguti Telliskivist Eesti Draamateatrisse, kus meid võtsid Eesti Draamateatri kirjandustoas vastu kommunikatsioonijuht Tanel Tomson, dramaturg Ene Paaver ning toimetaja Kairi Kruus. Sealgi selgitati oma tööpõllu tagamaid ning ootusi tulevaste kolleegide osas. Päev lõppes Eesti Draamateatri etendusega „Tartuffe“. Rännak 17. sajandisse ja täpne mäng panid õhtule mõnusa punkti.

IMAG1205

Tudengid Eesti Draamateatri kirjandustoas

Reedene päev, samuti lausselge taeva ja päikesega, algas Auna tänaval, kus vaadati NUKU visuaalteatri lavastust „Canterville’i lossi vaim“. Sealt edasi liiguti Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, kus tuhlati arhiivides ning liiguti koos saatjatega kaugetest ja hämaratest aegadest läbi teatri- ja muusikaloo tagasi tänapäeva.

IMAG1209

Kartoteegikapi poeesia

Õppepäevajärgsed emotsioonid olid seinast seina nagu teatris ikka – kes tundis tohutut inspiratsiooni, kes aga teatud nõutust.

Elagu väljasõidud!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s