TÜLi pealelend: draamamaa.weekend

Eesti Teatri Agentuur korraldas oktoobris eelkõige väliskülalistele orienteeritud kahepäevase teatrifestivali draamamaa.weekend. Draamamaa ise tähistab teadupärast põhjalikku veebi-andmebaasi hetkel Eestis tegutsevatest ning rahvusvahelisele koostööle avatud teatritegijaist ja juba valminud lavastustest. Sarnase suunitlusega oli ka kõnealune nädalalõpp. Euroopa erinevatest nurkadest kokku lennanud ja seilanud teatrirahvas vaatas ära kolm valmislavastust ning hulga veel etendumiseni jõudmata produktsioone, lisaks peeti maha palju viljakaid arutelusid kunstnikega. Huvilised saavad täpse kavaga tutvuda siin.

Esimese omataolise showcase’i tagamaadest räägib põgusalt Paul Piik Eesti Teatri Agentuurist.

1. Mis oli draamamaa.weekendi korraldamise eesmärk ja kuidas selle täitmine õnnestus?

draamamaa.weekendi korraldamise eesmärkide puhul saab rääkida kahest tasandist: esiteks oli nädalavahetuse eesmärk kutsuda Eestisse valitud välismaa teatriprofessionaalid, täpsemalt festivalide kuraatorid ja teatrite kunstilised juhid; saada nendega tuttavaks; näidata neile uusimaid lavastusi ning viia nad kokku osalenud lavastajate ja teatritega – ehk kokkuvõtvalt “otsekontaktide loomine”; teiseks on weekendi korraldamise eesmärk suurendada välismaal antavate etenduste arvu.

Esimene tasand õnnestus hästi. Kohale tuli 24 teatritegelast 11st riigist ning korraldatud ühisürituste võimaldasid saavutada häid otsekontakte. Teise tasandi ehk välisetenduste arvu kasvu tulemusi saab näha kaugemas tulevikus.

2. Millest lähtuvalt koostati draamamaa.weekendi programm?

Programmi koostamisel võeti arvesse Draama 2012, Uus Tants 2013 ja Draama 2013 väliskülaliste tagasiside ja ootused ning selle põhjal valiti välja kunstnikud ja teatrid, keda programmi kaasata. Programmi koostamise puhul oli oluline veel see, et kavas oleksid uued lavastused (erinevalt nt Draama festivalist, mille põhiprogramm on tagasivaateline) ning et programm mahuks ära kahele päevale, mis on oluline just väliskülaliste meelitamiseks, sest on harvaesinev, kui kellelgi on töökalendris aega tulla kauemaks.

3. Kuidas on Eesti Teatri Agentuuril plaanis välisekspertidega koostööd jätkata?

Suhtleme välisekspertidega regulaarselt, et kontakt säiliks ning hoiame neid kursis kõige uuega Eesti teatris, mis võiks neile huvi pakkuda.

Intervjuu koostasid TÜLi liikmed Liisa Pool ja Merete Väin, kes lõid draamamaa.weekendil kaasa vabatahtlikena.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s