Kuidas TÜL Tallinnas väljasõidul käis

Möödunud nädalavahetusel külastasid osad aktiivsed Looži liikmed Tallinna, et käia teatris, tutvuda Eesti Teatri Agentuuriga ning uudistada draamamaa weekendi. Osade jaoks algas juba väljasõit neljapäevaga, kus 4 TÜLikat käisid NUKU teatris vaatamas lavastuse “Ajuloputus” etendust (17.10), mille kohta peatselt ka erinevad tekstid siinsamas blogis ilmuvad. Peamine ekskursioon hakkas pihta aga reedel, mil TÜLikad külastasid Eesti Teatri Agentuuri, kus meid võtsid vastu Heidi Aadma ja Tiia Sippol. Saime teada, millega tegeleb ETA ning samuti kuidas Loož saaks infovahetuse mõttes Agentuuriga koostööd teha. Infot Eesti Teatri Agentuuri tegemiste kohta saab teatavasti nende koduleheküljelt http://www.teater.ee/ . Oluline on märkida, et Eesti Teatri Agentuuri koduleheküljelt saab ligipääsu ka näidendite andmebaasile (http://www.teater.ee/naidendid/andmebaas ), kust on võimalik endale soovi korral erinevaid tekste tellida. Seega, lugemishuvilised, võtke Agentuuriga ühendust.

Detox-the-Dummy-by-Duda-Paiva-and-NUKU-theatre-2

NUKU teater “Ajuloputus”. Pilt pärit siit.

Õhtupoolikuks oli ette nähtud Nele Suisalu ja Taavi Suisalu work-in-progress’i “Sounding Body” vaatamine ning sellele järgnevalt Mart Kangro lavastuse “Waiting for Tomorrow” vaatamine. Mõlemad etendused toimusid ürituse draamamaa.weekend (http://www.draamamaa.ee/draamamaa-weekend-in-october-18-20/ ) raames, millest osadel TÜLikatel oli võimalus ka vabatahtlikena osa võtta. Õhtul üritasime kollektiivselt sisse pääseda ka Cabaret Rhizome’i etendusele “Reiv”, kuid kahjuks olid juba kohad võetud ning TÜLikad pidid jääma ukse taha järgmist “Reivi” ootama. See aga meie vaimu ei murdnud!

Mart-Kangro-waiting-for-tomorrow-foto-Tarvo-VarresMart Kangro. Waiting for Tomorrow. Loe müürilehest siit. Pilt pärit siit.

Järgmisel päeval oli taas osadel võimalik käia vaatamas draamamaa.weekend’i showinguid, kuid TÜLikate jaoks oli siiski peamiseks ürituseks ühine teatrikülastus Vene teatrisse, kus vaatasime NO99 uut lavastust “Enesetapja”, mis pakkus meiesugustele teatrientusiastidele vaimuka, naeru täis ja teatriisu rahuldava teatriõhtu. Kindlasti võiks “Enesetapja” kuuluda rubriiki “TÜL soovitab!”. Samuti ilmub blogis peatselt tekst “Enesetapja” kohta, huvilistel tasub blogil silma peal hoida!

no99NO99 “Enesetapja”. Pilt pärit siit.

Nii palju selleks korraks TÜLi viimastest tegemistest. Peatselt ilmuvad järjekordsed tekstid nähtud lavastustest koostööprojekti raames erinevate Eesti teatritega. Ning seejärel juba paljudele teada suurürituse “Kolm õhtujuttu ehk lasteteatrite sümpoosion” info ning ka plakat. Tegemist siis lasteteatritevestlussarjaga, kus vestlevad sel aastal Eva-Liisa Linder, Rait Avestik, Taavi Tõnisson, Toomas Tross, Haide Männamäe, Mart Koldits ja Jaanika Juhanson. Täpsemat infot juba peatselt, kuid kes ei suuda oodata, võib vaadata meie üritust facebookis aadressil: https://www.facebook.com/events/581301751941159/?source=1

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s