Teatraalne aasta 2013/2014 on alanud!

Paljude TÜLikate jaoks algas uus teatrihooaeg – nagu septembris ikka – Draama festivaliga. Kes blogis, kes oli vabatahtlik, kes osales muul viisil.  Valik Eesti Teatri festivali blogis ilmunud TÜLikate kirjutistest jõuab õige pea ka siia blogisse – et TÜLi asjad ikka kenasti ühes kohas koos oleks.

Ametlikult aga alustas loož 11. septembril üldkoguga. Võeti vastu tervelt 12 uut liiget: rebaseid ja vanemaidki mitte ainult kirjandus- ja teatriteaduse erialalt, vaid näiteks ka semiootikast, haridusteadustest ja poliitikafilosoofiast. Nüüd veidi lähemalt selle semestri plaanidest.

DSCN3223

Elevil Johanna enne üldkogu. Pildistas Kristi Ruusna.

DSCN3228

Noorliikmed Kristi Kandima ja Alex Feldmann. Pildistas Kristi Ruusna.

DSCN3232

Üldkogu ühispilt. Pildistas Kristi Ruusna.

Blogi on olnud viimastel hooaegadel üsna passiivne ning see viga saab parandatud. Siinsamas hakkavad ilmuma teated-ülevaated aruteluõhtutest, vestlussarjadest, üldkogudest ja muudest tegemistest, mis kajastamist väärt ja mis peamine: arvustused-esseed. Sel hooajal on mitu Eesti teatrit looži liikmete kirjutusoskuste arendamisele õla alla pannud, toetades meid piletitega uuslavastustele, mida hiljem blogis kajastatakse. 

Aruteluõhtud saavad toimuma iga kuu viimasel kolmapäeval. Aruteluõhtute teemasid on juba välja pakutud rohkem, kui sel semestril arutada jõuab. Esimesena võtame ette füüsilise teatri teema, kuna mis seal salata, sõnateatri analüüsimise vahendid on meile palju tuttavamad. Teema ja materjalid valmistab ette Kristi Ruusna, kel füüsilise teatriga veidi rohkem kokkupuudet olnud.

Põigates korra biblioteekiasse, väärib märkimist, et plaanis on korrastada ja süstematiseerida TÜLi kapis (kirjandus- ja teatriteaduse osakonnas) leiduvad materjalid, dokumendid,  raamatud. Kogu on juba piisavalt kogukas, et vajada organiseerimist.

Vestlussari. TÜLi juhatus otsustas tänavuse vestlussarja pühendada lasteteatrile, kuna sel aastal on Põhjamaades fookuses lasteteater. Vestlussarja nimi on Kolm õhtujuttu ehk Lasteteatrite sümpoosion. Kutsume vestlema nii lasteteatri tegijad kui ka uurijad. Vestlussari on jagatud kolme teemaplokki ning koosneb loodetavasti neljast vestlusõhtust. Esimene vestlusõhtu toimub arvatavasti 6. novembril ning vestluspaariks on Rait Avestik ja Eva-Liisa Linder. Vestlusõhtud toimuvad Tartu Uue Teatri ruumides. Lähemalt aga siis, kui asjaosalistega on kõik kokkulepped sõlmitud!

Sügissemestri ekskursioon-väljasõit Tallinnasse toimub 18.-19. oktoobril, plaanis on minna vaatama Draamateatri “Kevadist Lutsu” ja NO99 “Enesetapjat”, külastada Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumit, kus töötab loožikas Liisi Aibel, ja Eesti Teatri Agentuuri, kus praktiseerib enda oskusi-teadmisi loožikas Liisa Pool.

Veidi arutasime ka kevadsemestri ja sealt kaugemale ulatuvaid plaane. Plaanime kaasa lüüa juba traditsiooniks saanud üritustel nagu Latvian Theatre Showcase, Baltoscandal; korraldada korralik teatriteadlaste kevadkool; ja loodetavasti panustada veel rohkem järgmistesse Draama festivalidesse jpm.

Käigem teatris, lugegem TÜLi blogi, pakatagem sügisenergiast!

Teatrimaske kõrgel hoides
TÜLi juhatus – Kristi, Maarja ja Johanna

Uus triumviraat tänavu juunis teatriteadlaste kevadkoolis Saueaugu Teatritalus. Pildistas Merete Väin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s